UTILI,PATETICI,INSIPIZI,DEBILI,GUNOAIE ....ŞI TOATE ACELE CUVINTE PE CARE NU LE PUTEM SCRIE

Aşa începe "The Sun" cronica meciului de aseară.Uite că s-a întâmplat.În cele din urmă ziua de ieri a terminat prin a fi memorabilă,istorică chiar.Anglia a rămas pe dinafara EURO 2008
pierzănd în faţa unei Croaţii splendide,super-profesionale. "Anglia este gluma fotbalului european" continuă gazetarii.

Ultima etapă a fazei de calificare părea să nu pregătească mari surprize,însă la final s-a transformat într-una dintre nopţile cele mai
intense ale ultimilor ani din fotbalul mondial.În minutele finale se putea simţi magnitudinea dramei engleze.A fost una dintre partidele
acelea,care merită înregistrate pe suport video.

Cu de toate.Pariul lui McLaren( nu pot să cred că acest antrenor a întors rezultatul din acea semifinală contra Stelei) pe Carson,s-a transformat imediat în coşmar.A pierdut şutul lui Krancjar şi aşa a început tragedia.Da Silva se înţelege de minune cu Olic pentru a pune
pe tabela de marcaj un 2-0 care în minutele de odihnă dintre reprize a lovit întreg mapamondul." Hey,poate că nu ştiţi,conducem pe Wembley ! Terminaţi cu joaca asta,o facem prea lată !"Anglia presează şi a are opţiunile sale,însă părea să îşi fi pierdut răbdarea.Nici
chiar Beckham nu şi-a mai intrat in rolul de "Save the Queen".Egalează totuşi,însă croaţii par că îşi joacă viaţa pe Wembley,iar golul de 2-3 marcat de Bilic,este sărbătorit de parcă se câştiga mondialul.Omul meciului,Modric.Cel care lua mingea din toate poziţiile posibile
şi făcea ce vroia cu el.Abia aştept să il văd la europene,pentru că imi dă senzaţia că are totul pentru a se converti în noul copil-minune al acestui joc.